RSS

Kontekst a treść

15 Lip
Kontekst a treść

Krótki wstęp

Gdy studiowałem obrót nieruchomościami, wpajano nam, że nie ma praktycznie żadnej różnicy między prawem własności a spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu.

A jednak!

Inwestowanie w nieruchomości

Różnica, ale dla inwestora

Pomijając kilka rzeczywiście dość mało istotnych różnic, należy wspomnieć o amortyzacji. Odpisy amortyzacyjne są kluczowe dla inwestycji, ponieważ bezpośrednio wiążą się z podatkiem. Dokładnie to pomniejszają podatek dochodowy, co zazwyczaj ma ogromny wpływ na wynik finansowy przedsięwzięcia.

Pośrednicy, którzy przekazywali nam (studentom) wiedzę, kładli nacisk na fakt istnienia księgi wieczystej i ewentualnego zadłużenia nieruchomości. Oczywiście jest to bardzo ważne, szczególnie gdy Twoim klientem będzie rodzina biorąca kredyt hipoteczny.

Z pośrednikami bardzo często współpracują inwestorzy. Ludzi tych najbardziej interesuje informacja, ile można zyskać oraz jakie są potencjalne ryzyka transakcji.

Poznaj swojego klienta

Moim zdaniem dobrze by było, aby pośrednik nieruchomości orientował się z jakim kupującym ma do czynienia i przedstawiał mu konkretne dane, które akurat dany typ nabywcy interesują.

Pamiętam, jak moja szefowa z biura pośrednictwa umiała klientowi lać wodę o tym, jak cudownie można sobie urządzić mieszkanie, natomiast totalnie nie radziła sobie z inwestorami, którzy zainteresowani byli samymi faktami. Taki człowiek kupuje nieruchomości co kilka miesięcy; natomiast w biurach pośrednictwa utarło się, że robią raczej 1-2 transakcje w życiu z danym klientem; no bo ile mieszkań lub domów można sobie kupić? 🙂

Nie pisze tego, aby ucierać nos pośrednikom. Piszę ten artykuł po to, aby zobrazować im, że świat nieruchomości nie kończy się na mieszkaniówce. Jeżeli człowiek jest otwarty na nową wiedzę, pragnie się czegoś nowego dowiedzieć, nauczyć, to będzie mu łatwiej pozyskiwać klientów. Niestety starzy wyjadacze rynku nieruchomości „wiedzą już wszystko” i … i zostają w tyle. Otwarcie się na nowe możliwości jest bardzo trudnym krokiem.

Rada dla pośredników i początkujących inwestorów

Niech Twój kontekst będzie nieograniczony. Wrzuć go za horyzont, a z każdym nowym krokiem będziesz zdobywał nową wiedzę i cenne doświadczenie. Jeżeli uczysz się inwestowania w nieruchomości – korzystaj z wielu szkoleń prowadzonych przez innych specjalistów. Każdy jest w czymś lepszy, dlatego warto posłuchać wielu. Ograniczanie się na informacje pochodzące od postronnych (nie profesjonalistów, nie praktyków) osób również może być niedobre. Aczkolwiek z tym należy bardzo uważać, ponieważ „najlepszymi doradcami” są przeważnie osoby, którym … się wydaje że …

PS

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat kontekstu i treści – odwiedź tę stronę: sekretsukcesu.edu.pl/rozwoj-osobisty-sukces/kontekst-a-tresc/

Zapisz się na listę (śledź blog) po prawej stronie,a będziesz zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułamiLubię TO - inwestowanie w nieruchomości
 
 

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: